1. A legismertebb (sokszöges) kör
Egyszerű, gyors, rutinosan lehet szaporítani, csak egy gond van vele: sajnos látszik hogy nem kör, igazából sokszög. Van olyan minta szerintem , aminél kifejezetten zavaró .
A lényeg: Minden sorban emelkedik egyel a Rp szám, majd egy szaporítás követi.
8. (6 Rp, sz) x6
Ezt a sorozatot is lehet szépíteni, és a 2. verzióhoz hasonló kört kapunk, csak annyi a trükk, hogy minden második sorban előre tesszük a szaporítást. Azaz: 8. (sz, 6Rp) x6
2. A "finomított" kör
Követhető, csúsztatott szaporítással horgolt kör. Sokkal szebb, mint az előző változat, kevésbé ismert. bár kidolgozott mintákban gyakran találkozni vele.
A lényeg: minden páros sorban (2Rp, 4rp, stb plusz szaporítás) van csak változás az 1. verzióhoz képest: az Rp sorozat közepébe tesszük a szaporítást. Vagyis a (4 Rp, sz) helyett : (2 Rp, sz, 2 Rp).
A képen látható sort folytatva a következő kör ez lesz:
8. (3 Rp, sz , 3 Rp) x6
3. A tökéletes kör
Igazából a legbonyolultabb, ha nincs begyakorolva, vagy épp nem is látni az előző sor szaporításait, könnyű téveszteni. Viszont szép egyenletes kör. Mintákban, amigurumi leírásban szinte nem is találkoztam vele. De gondoltam itt a helye, mint tökéletes körnek. :)
A lényeg: spirálban halad a mintán végig a szaporítás, de csak az előző kör szaporítása után (szaporított szemekbe nem kerül újabb szaporítás).
A Rp szám és a szaporítás szám (egyébként minden esetben) ugyanannyi, adott körökben.
8. (6 Rp, sz) x6 - a szaporítás az egység végére került, akkor a következő körben az elejére esik:
9. (sz, 7 Rp) x6 - innen csúszik tovább a szaporítás helye:
10. (2, sz, 6 Rp) x6 - stb...
Bonyolult, alig használt érdekesség :D viszont szép mintát ad, ha más színnel vannak horgolva a szaporítások...
Es sind noch keine Einträge vorhanden.